Vispārināšana. Augu un dzīvnieku audi

“Auduma aplikācija” - Tu iepazinies ar “aplikāciju” savārstīšanas tehniku. Auduma aplikācija. I. Ļoti uzmanīgi rīkojieties ar šķērēm. Drošības pasākumi, strādājot ar šķērēm. Dekoratīvie: 2. Ja nepieciešams pārnest instrumentu uz citu. Izgrieziet ar galiem - jūs nevarat, vidu - jūs varat. Temats: Novēlu jums laimīgu ceļojumu savārstījumu krāsu pasaulē!

"Audi" - saistaudi. Labošanas uzdevums. Veikt aizsargfunkcijas. Sastāv no sirds sienas. Muskuļi. Daudzkodolu muskuļu šķiedras un tiem ir šķērssvītra. Audumi. Neiroglija. Viņi uztver kairinājumu, nonāk uzbudinājuma stāvoklī un pārraida nervu impulsu. Piesegt. Aizpildiet tabulu.

"Audumu veidi" - Mežģīnes, slīpa apdare, caurules, sutašs. Oderes materiālu sortiments. Sildošie materiāli. Sausā līmēšana. Mitrā līmēšana. Filcēšanas-filcēšanas metode. Ādas krāsa var būt dabiska un krāsota. Mēs sniedzam neausto, izolācijas, amortizācijas un apdares materiālu definīciju.

"Audu bioloģija" - Ir integumentārais epitēlijs, dziedzeru, ciliārais. Nodarbības mērķi. Muskuļu audi: kustība, kontrakcijas, aizsardzība. Saistaudi veic: barojošu, aizsargājošu, atbalstošu un transportējošu. Funkcijas. Šūnas ir lielas un brīvi sakārtotas. epitēlija audi. Ir skrimšļveida, kaulu, taukainas, blīvas, irdenas, asinis.

"Audi un orgāni" - Sīkāk uzzināsiet, ko... Kursu ilgums 17 stundas, grafiks 2 stundas nedēļā. Vēders. Saistaudi. Urīna. nervu audi. epitēlija audi. Balsene. Kursa rezultāts var būt esejas aizstāvēšana, projekts, dalība LOU. "Cilvēka anatomijas paplašinātais pētījums".

"Dzīvo organismu klasifikācija" - dzīvo organismu daudzveidība (apmēram 2 miljoni sugu). Mūsdienu sistemātiskās kategorijas. Mājās: sagatavošanās pārbaudei. Klase? Prokarioti ir organismi, kuriem ir šūnu struktūra, bet kuriem nav kodola. Ģimene? Simbiozē ar zilzaļajām un vienšūnu aļģēm veido ķērpjus. MBT vīruss (tabakas mozaīkas slimība, genoma RNS).

Temats: Dzīvu organismu audi

Nodarbības nosaukums: Ceļā ar mākoņiem

Mērķis: radīt apstākļus, lai studenti varētu apgūt zināšanas par dzīvo organismu audu daudzveidību, par augu un dzīvnieku audu īpatnībām.

Uzdevumi:

    Radīt apstākļus zināšanu iegūšanai par augu un dzīvnieku audu struktūras īpatnībām;

    Veicināt komunikācijas prasmju veidošanos caur dažādi veidi radošā darbība;

    Veicināt universālu izglītojošu darbību attīstību, pētot jēdzienus, šūnas, audus, orgānus, organismus.

rezultātus

Personīgi: skolēnu pašmācības spēju veidošana uz mācīšanās un izziņas motivācijas pamata; intelektuālo prasmju veidošanās, lai analizētu saņemto informāciju par šūnu un audu uzbūvi, salīdzinātu augu un dzīvnieku audus, spēja izdarīt secinājumus no saņemtās informācijas.

Metasubjekts: komunikatīvās komunikācijas prasmju veidošana ar dažāda veida radošās darbības palīdzību; spēja strādāt ar dažādiem avotiem bioloģiskā informācija(mācību grāmata, IKT).

Temats: primāru sistematizētu priekšstatu veidošana par šūnu uzbūvi; priekšstatu veidošana par dabaszinātņu pasaules ainu, pamatojoties uz zināšanām par organismu šūnu uzbūvi un dažādu organismu šūnu uzbūves līdzību.

Nodarbību laikā:

Nodarbības posms

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

Savstarpējās mijiedarbības organizēšanas formas nodarbībā

Laika organizēšana

Zvans zvanīja un klusēja -
Nodarbība sākas.
Tu klusi sēdēji pie rakstāmgaldiem,
Visi skatījās uz mani.
Novēlu jums panākumus ar acīm
Un uz priekšu, pēc jaunām zināšanām! Sveiki, es priecājos jūs redzēt mūsu nodarbībā. Vai esat gatavs nodarbībai? Vai esat visu pārbaudījuši? Tad sāksim.

Skolēni pārbauda savu gatavību stundai

Nodarbības mērķu un uzdevumu noteikšana. Motivācija mācību aktivitātes studenti.

Paskaties, mūsu pazīstamā kastīte un tajā kaut kas ir! Un šeit ir piezīme “Šeit ir cilvēka roku radīšana. Pēc zinātnieku domām, tas parādījās 5 tūkstošus gadu pirms mūsu ēras. Tas ir izgatavots, aužot diegus uz stellēm. Tas ir katram no mums. No tā šuj apģērbu dažādiem gadalaikiem. Kas ir kastē? Tekstils? Vai jūs zināt, kāpēc viņa ir šeit? jūsu pieņēmumi. Paskaidrojiet, kāpēc bioloģijas stundā mēs runājām par audiem.

Visi daudzšūnu organismi sastāv no audiem. Gan augiem, gan dzīvniekiem ir audi.

Par ko, tavuprāt, mēs šodien runāsim? Padomā un turpini teikumu

Es to zinu -...

ES gribu zināt - …

Formulējiet un pierakstiet nodarbības tēmu.

Studenti izvirza hipotēzes.

Nodarbības tēmas ierakstīšana

Dialogs starp skolotāju un skolēniem

Zināšanu atjaunināšana

Lai kaut ko iemācītos, ir jāatceras tas, ko jau zinām un tas mums var noderēt.

Visas nodarbības laikā jūs izvērtēsiet sevi. Katram izpildītajam uzdevumam uz papīra būs jāuzliek “+” vai “-”. "+", ja uzdevums tika izpildīts pareizi, "-", ja tas ir nepareizi. Nodarbības beigās uzzināsim, kādu atzīmi tu šodien esi nopelnījis.

Uzmanību, jums uz galdiem ir mīklas, atrisiniet tās, nosauciet, kas tas ir? ( puzles slaidā, pēc to uzminēšanas atveras šūnu fotogrāfijas). Laiks 4 min.Ja visas mīklas ir atrisinātas pareizi, ielieciet "+", ja ir kļūdas "-"

Kas ir šūna? Kādas šūnas tur ir? Kāda ir atšķirība? Atrodiet dzīvnieku un augu šūnu .

Kas savieno šūnas ar mūsu nodarbības tēmu?

Vai tie ir vieni un tie paši audi augiem un dzīvniekiem, vai ne? Kāpēc?

Paskatīsimies. ( slaidā tiek atvērti augu un dzīvnieku audu attēli) Kas, tavuprāt, tas ir? Tie ir audumi. Vai tagad varat pateikt, kur ir dārzenis, kur dzīvnieku audi? Kas mums jādara, lai uzzinātu? Kā mēs to uzzināsim? Kur mēs varam uzzināt?

Mīklu risināšana

pašpārbaude

Darbs ar jautājumiem pie tāfeles

Strādāt pāros

Atbildes uz tāfeles

Jauna materiāla apgūšana

Primārā jaunu zināšanu asimilācija.

Vispirms noskaidrosim, kas ir audums?

Fiziskā minūte

Iepazīsimies ar augu audiem. Lapas uz galdiem. Izlasiet jautājumus, uz kuriem jums būs jāatbild pēc fragmenta noskatīšanās. ( fragments).

Kādus audumus jūs redzējāt?

Nosauciet audus, kas aizsargā augu orgānus no bojājumiem.(segstikliņš)

Nosauciet audus, kuros šūnas dalās, lai nodrošinātu augu augšanu. (izglītojošs)

Vada ūdeni un organiskās vielasvadošs)

Sniedz atbalstu augam un tā orgāniem (mehānisks)

Ražo un uzglabā barības vielas(galvenais)Neaizmirstiet novērtēt sevi.

Apskatīsim tuvāk dzīvnieku audus (fragments)

Audums izklāj iekšējos dobumus un mutes dobumu, pasargā no apkārtējās vides ietekmes (epitēlija)

Audi ar lielu daudzumu starpšūnu vielas, tas var ietvert asinis, skrimšļus, kaulu audus. (savienojošs)

Šo audu šūnās ir dažāda garuma procesi (nervozs)

Audi nodrošina ķermeņa kustību (muskuļots)

Pieņēmumi, darbs ar mācību grāmatu lpp.

definīcijas rakstīšana piezīmju grāmatiņā

Skatos fragmentu

strādāt pie jautājumiem

pašpārbaude

Darbs ar mācību grāmatu, definīcija

Sākotnējā izpratnes pārbaude

Kas ir bioloģiskie audi? Kā tas atšķiras no mūsējās?

Iepazināmies ar audumiem, tagad veidosim kopu par nodarbības tēmu. Atvērām mācību grāmatu 5. lpp. 22.-23. lpp. Labi darīts!

Darbs ar klasterizācijas apmācību

pašpārbaude

Primārais stiprinājums.

Atgriezīsimies pie mūsu audumiem. Kāda veida audi ir augi vai dzīvnieki?

Strādājiet ar attēliem, lai atpazītu audumu.

Mājasdarbs

5.lpp atstāstījums. Projekts "Audumi"

Atspulgs

Mūsu nodarbība tuvojas beigām. Izsaki savu viedokli par nodarbībā paveikto:

Es pirms tam nezināju...

Man tas bija interesanti…

Man bija grūti saprast...

Esmu iemācījies...

Es vēlos novēlēt jums visiem un mūsu viesiem ( slidkalniņš)

Skolēni dalās savos iespaidos par stundu.

pašpārbaude

Prezentācija izstrādāta bioloģijas stundai 8. klasē, sadaļa "Pārskats par cilvēka ķermeni", satur ne tikai materiālu bioloģijas pamatmācībai, bet arī padziļinātai apguvei. Tas var būt noderīgi vidusskolēniem un absolventiem, gatavojoties gala atestācijai OGE un vienotā valsts eksāmena formā. Prezentācija ietver plašu piemēru klāstu dažādi veidi audumi un to apraksts.

Lejupielādēt:

Priekšskatījums:

Lai izmantotu prezentāciju priekšskatījumu, izveidojiet sev kontu ( konts) Google un pierakstieties: https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

Cilvēka ķermeņa audi Bioloģijas skolotājs MKOU 1. vidusskola, Liski, Voroņežas apgabals Podvigina N. M.

Audi ir šūnu un starpšūnu vielu kopums, kas pēc struktūras, izcelsmes un funkcijām ir līdzīgas. Cilvēka ķermeņa audi Epitēlija muskuļu Savienojošie nervi

Epitēlija audi Epitēlijā gandrīz nav starpšūnu vielas, un šūnas ir cieši un cieši saistītas viena ar otru. Epitēlijs ir stingri piestiprināts pie apakšējiem audiem ar bazālo membrānu - blīvu proteīna šķiedru plāksni. Ir integumentārais epitēlijs (vienslāņa un daudzslāņu), kura galvenā funkcija ir barjera, un dziedzeru epitēlijs, kas veic sekrēcijas funkcija. Epitēlija atrašanās vieta

Vienslāņa epitēlijs Asins kapilāra iekšējā siena Nieru kanāliņu iekšējā odere Trahejas iekšējā gļotāda

Stratificēts epitēlijs Ādas ārējais slānis Barības vada iekšējā gļotāda

Dziedzera epitēlijs Dziedzeri ir orgāni (vai to daļas) vai atsevišķas šūnas, kuru galvenā funkcija ir noteiktu vielu veidošanās un sekrēcija (sekrēcija). Eksokrīnie dziedzeri (eksokrīnie) izvada vielas ārējā vidē: uz ķermeņa virsmas vai dobu orgānu lūmenā. Endokrīnie dziedzeri (endokrīnie) izdala vielas (hormonus) iekšējā vidē – asinīs. Iekšējās sekrēcijas dziedzera struktūras diagramma Ārējās sekrēcijas dziedzera struktūras diagramma

Dziedzera epitēlijs Aizkuņģa dziedzerim ir gan ekso-, gan endokrīnās daļas, tāpēc to sauc par jauktas sekrēcijas dziedzeri.

kuboidālais epitēlijs

Cilied epitēlijs

Kolonnu epitēlijs

plakanais epitēlijs

Saistaudi Saistaudos parasti ir spēcīga starpšūnu vielas attīstība. Daudzu saistaudu šķirņu mehāniskās īpašības lielā mērā ir atkarīgas no to īpašībām, kuru kopējā funkcija ir apvienot visus pārējos audus un orgānus un radīt tiem atbalstu.

Blīvi šķiedru audi Blīvi šķiedraini saistaudi veido muskuļu cīpslas, saites, orgānu ārējos apvalkus. Proteīna šķiedru blīvais izvietojums piešķir tai lielu spēku.

Irdeni šķiedru audi Irdeni šķiedraini saistaudi ir visos orgānos, apvienojot to elementus.

Taukaudi Taukaudi veido slāni zem ādas un slāņus starp iekšējie orgāni. Satur tauku šūnas, gandrīz pilnībā piepildītas ar lielu tauku pilienu.

Asinis un limfa Asinīm un limfai ir šķidra starpšūnu viela (plazma). Tāpēc tie var pārvietoties pa traukiem, pārnesot vielas starp dažādām ķermeņa daļām.

KAULU AUDI Starpšūnu viela kaulu audi cieta kalcija sāļu kristālu nogulsnēšanās dēļ. Skrimšļiem ir augsta elastība.

Cauruļveida kaula griezums

Skrimšļa audi Skrimšļa audiem ir augsta elastība. Hialīna skrimslis Elastīgs skrimslis

Muskuļu audi Šo audu galvenā īpašība ir kontraktilitāte – spēja sasprindzināt un saīsināt. Šo īpašību nodrošina šūnu kontraktilie proteīni. Ir gludie, sirds un skeleta muskuļu audi. Pēdējie divi tiek saukti par svītrainiem, jo ​​tajos esošie kontraktilie proteīni ir sakārtoti tā, ka mikroskopā muskuļu šķiedras izskatās svītrainas. Saraušanās proteīnu darbs

Svītrotie muskuļu audi Kontrakcijas olbaltumvielas ir saliktas saišķos un izkārtotas pa vienu asi ar pārmaiņus aktīnu un miozīnu.

Svītrotie muskuļu audi Veido skeleta muskuļu pamatu, nodrošinot ķermeņa kustības, kā arī elpošanu un vairākas citas funkcijas. Satur garas (līdz 10 cm vai vairāk) muskuļu šķiedras, kas veidojas atsevišķu šūnu saplūšanas rezultātā. Šīs šķiedras ir izolētas viena no otras un var sarauties atsevišķi. Tāpēc skeleta muskuļu kontrakcijas spēku var vienmērīgi regulēt, mainot kontrakcijā iekļauto šķiedru skaitu.

Gludie muskuļu audi Kontrakcijas proteīni atrodas dažādos virzienos.

Gludie muskuļu audi Gludie muskuļu audi atrodas daudzos orgānos un nodrošina barības kustību cauri kuņģa-zarnu trakta, urinēšana, bronhu un asinsvadu sašaurināšanās un citas funkcijas. Gludo muskuļu šūnām ir iegarena forma, un tās parasti tiek apvienotas viena ar otru saišķos.

Sirds muskuļa audi Veido sirds muskuli - asinsrites "dzinēju". Šo audu šūnas tiek apvienotas sazarotās, savstarpēji saistītās šķiedrās. Pateicoties šai struktūrai, sirds muskulis saraujas kopumā, kas ir ļoti svarīgi normālai sirds darbībai.

Nervu audi Veidojas nervu audi nervu sistēma un nodrošina nervu regulēšanaķermeņa funkcijas. Tas satur divus galvenos šūnu veidus: nervu šūnas (neironus) un satelītšūnas (neiroglija šūnas).

Nervu audi Nervu šūnas (neironi) saņem, apstrādā un pārraida informāciju. Neirons sastāv no ķermeņa un procesiem. Dendrīti ir procesi, kas pārraida informāciju uz neirona ķermeni. Aksons - process, kas pārraida informāciju no neirona ķermeņa. Neironu funkcionālie veidi: 1. Jutīgie neironi saņem informāciju. 2. Starpneuroni veido aptuveni 99% no visām nervu šūnām un nodrošina informācijas apstrādi. 3. Motoru neironi pārraida signālus uz izpildorgāniem.

Nervu audu kompanjona šūnas (neiroglija šūnas) nodrošina neironu atbalstu, aizsardzību un barošanu. Tie ir iesaistīti arī nervu šķiedru veidošanā.

Sinapses Tiek veikta informācijas pārnešana no neirona uz neironu vai uz citu šūnu ķīmiskās vielas(mediatori) caur īpašiem starpšūnu savienojumiem – sinapsēm. Sinaptiskās pūslīši ir piepildīti ar neirotransmiteriem. Starp blakus esošo neironu membrānām ir sinaptiskā plaisa. Tajā peld nātrija joni. Kad neirons ir satraukts, sinaptiskās pūslīši atdalās no kanāliņiem un pārvietojas uz neirona ārējo membrānu. Sasniedzot to, tie atveras, un to saturs (raidītājs) nonāk sinaptiskajā plaisā. Mediatori "piepeld" uz blakus esošo šūnu membrānu un "atver" nātrija kanālus. Na + joni ieplūst blakus esošajā neironā, izraisot tā lādiņa izmaiņas.


Lai izmantotu prezentāciju priekšskatījumu, izveidojiet Google kontu (kontu) un pierakstieties: https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

Augu un dzīvnieku audi N.I. Sony n Biology Dzīvs organisms 6. klase 1. nodarbība. Augu audi. 2. nodarbība. Dzīvnieku audi. epitēlija un saistaudi. 3. nodarbība. Dzīvnieku audi. Nervu un muskuļu audi.

Organismi Vienšūnu Daudzšūnu

Audi un starpšūnu viela Audi ir šūnu grupa, kas ir līdzīga izmēra, struktūras un funkciju ziņā. Starpšūnu viela īpaša viela savieno viena un tā paša audu šūnas savā starpā.

Augu audi Augu audi Izglītības Integumentary Mechanical Conductive Core

Tabula. Augu audu salīdzinošās īpašības. Nosaukums audu Atrašanās vieta Struktūra Funkcijas Izglītojoša Integumentary Mehāniskā Vadošā Galvenā

Izglītības audi Atrašanās vieta: dzinuma saknes gals, embrijs. Strukturālās iezīmes: šūnas ir mazas ar lieliem kodoliem, vakuolu nav vispār. Funkcijas: pastāvīga sadalīšana, nodrošinot augu augšanu.

Integumentārie audi Atrašanās vieta: lapu āda, koku korķa slāņi. Strukturālās iezīmes: šūnas var būt dzīvas un mirušas. Apvalki ir biezi un izturīgi. Cieši savienoti viens ar otru. Funkcijas: aizsardzība pret bojājumiem, nelabvēlīgu ietekmi. Savieno augu ar vidi.

Mehāniskie audi Atrašanās vieta: valriekstu čaumala, aprikožu kauliņš, stumbra šķiedras. Strukturālās iezīmes: šūnas ar sabiezinātiem, lignified apvalkiem. Bieži vien trūkst tiešraides satura. Īpašas klinšu šūnas. Funkcijas: atbalsta un aizsargājošas.

Vadošie audi Atrašanās vieta: sakne, stublājs, lapa. Struktūras iezīmes: šūnas var būt vai nu dzīvas (sietcaurules), vai mirušas e (trauki), garenas. Funkcijas: nest ūdeni ar tajā izšķīdinātām minerālvielām un organiskām vielām.

Galvenie audi Atrašanās vieta: lapu un augļu mīkstums, stublāja un saknes iekšpuse, mīkstās zieda daļas, mizas galvenais korpuss. Struktūras iezīmes: lapu mīkstuma šūnas satur hlorofilu. Funkcijas: Fotosintēze, barības vielu piegāde.

Tabula. Augu audu salīdzinošās īpašības 1.Fotosintēze 2.Uzturvielu rezerves Lapu mīkstuma šūnas satur hlorofilu Lapu un augļa mīkstums, stumbra un saknes kodols, zieda mīkstās daļas, mizas galvenā masa 5 .Pamata Nest ūdens ar tajā izšķīdinātām minerālvielām un organiskām vielām Šūnas var gan dzīvas (sietcaurules), gan mirušas (trauki), izstieptas Sakne, stublājs, lapa 4. Vadoša 1. Atbalsta funkcija 2. Aizsardzības funkcija Šūnas ar sabiezinātiem, lignified apvalkiem. Bieži vien trūkst tiešraides satura. Īpašas klinšu šūnas. Fiber Shell valrieksts, aprikožu kauliņš u.c., stumbra šķiedras 3. Mehāniskā 1. Aizsardzība pret bojājumiem, nelabvēlīgu ietekmi 2. Saista augu ar ārējo vidi. Šūnas var būt dzīvas vai mirušas. Apvalki ir biezi un izturīgi. Cieši savienoti savā starpā Lapu miza, koku stumbru korķa slāņi 2. Integumentārs Pastāvīga dalīšanās, nodrošinot augu augšanu Šūnas ir mazas ar lieliem kodoliem, vakuolu nav vispār Dzinuma saknes gals, embrijs 1. Izpildītās audzināšanas funkcijas Strukturālās īpatnības Atrašanās vieta Atrašanās vieta Audu nosaukums

Konsolidācija Patiesi un nepatiesi apgalvojumi Tests

Mājas darbs 30.-31.lpp. pārstāsti, jautājumi no 8.-12. mutiski. Izveidojiet sinhronizāciju.

Nodarbība ir beigusies. Veiksmi mācībās.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Pārkraušanas un augu transplantācijas jēdziens. Telpauga pārkraušanas nozīme un metodes. Puķu podu izvēle pārkraušanas stādiem.

Skolotājs iepazīstina bērnus ar augu transplantācijas metodi, ko sauc par pārkraušanu. Izmantojot šo transplantācijas metodi, netiek traucēta pārstādītā auga sakņu struktūra un netiek bojāta zemes gulta.

Līdzīgi raksti

2023 dvezhizni.ru. Medicīnas portāls.